Hazır Web Sitesi - Web sitesi Kur - Web sitesi Şablonları

HİZMET VE KULLANIM SÖZLEŞMESİ


1. Taraflar
1.1.     
Netsoft Bilişim ve Yazılım Sistemleri :
Sözleşmenin bundan sonraki bölümünde kısaca "
Netsoft" olarak anılacaktır.
Adres: Erciyes Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Tekno-1 Binası No:61/5 Melikgazi / KAYSERİ

Müşteri:
Netsoft servislerinden faydalanmaya başlayan ve/veya devam eden kişi veya kuruluşlar.

1.2.Taraflar bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.

2. Sözleşmenin Yürürlüğe Girişi ve Süresi 
2.1.
 Müşteri, Netsoft internet sitesinden, Netsoft’a bağlı websitelerinden veya başka yöntemlerle hizmet almak için yapacağı başvuru ile sözleşme yürürlüğe girer.
2.2. Sözleşme hizmet almaya devam edildiği sürece geçerlilidir. 


3. Tanımlar 
3.1.
 Sunucu: Netsoft'un yönetimindeki Server (web sitesi sunumu ve e-mail hizmetlerini gerçekleştiren iş istasyonu, bilgisayar ve tüm ekipmanıyla birlikte) SUNUCU olarak anılacaktır. 
3.2. Kullanıcı: Netsoft'un müşterilerine tahsis ettiği websitesi veya Netsoft'a ait
  sunuculara erişen, veri akışı sağlayan kişilerdir. 
3.3.
 Hosting: Netsoft tarafından sözleşme sonunda belirtilen süre kadar Müşteri’ye, Sunucu üzerinde, sözleşme sonunda belirtilen miktarda alan kiralanması ve bu alan aracılığı ile e-mail hesaplarının oluşturulması, web sitesinin barındırılması hizmetidir. 
3.4.
 Kötü Kullanım: Gerçekleştirilmesi Yasak Aktiviteler konu başlığı altındaki
  tüm maddeler.
3.5. Domain: Türkçe karşılığı "Alan Adı" olarak ifade edilen domain internette yayın yapılan web adreslerine karşılık verilen IP numaralarının (İnternet Protokol adres) harflere dönüştürülmüş biçimine domain denir. Örneğin 84.2.3.100 gibi bir IP numarasının harflere dönüştürülmüş biçimi alanadiniz.com olabilir.
  

4. Konu 
4.1.
 Bu sözleşme, Netsoft'un müşteriye sunduğu servislerin satış ve kullanım şartlarını düzenlemek için hazırlanmıştır. Bu sözleşme, müşteri ile yapılacak diğer sözleşmelere ek olacaktır. Netsoft'un servislerinden faydalanmaya başlayan ve/veya devam eden müşteriler, bu sözleşme'de belirtilen şartları kabul etmiş sayılırlar. 
4.2.
 Netsoft, bu sözleşmenin duyurusunu, öncelikle 
www.Netsoftbilisim.com adresinde veya Netsoft’a bağlı websitelerinde yer alan web sayfalarında yapar. Netsoft, sözleşmede meydana gelecek değişiklikleri yine aynı şekilde web sitesinde yayınlar ve bu yayın, kullanıcının kendisine yapılmış tebligat yerine geçer. Sözleşme ile ilgili değişiklikleri takip etme sorumluluğu Müşteri’ye aittir. Netsoft gerek gördüğü taktirde sözleşme içeriğinde değişiklik yapabilir. Müşteri, bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.  

5. Sorumluluklar 
5.1.
Netsoft bu sözleşmede belirtilen şartlara uyulduğu sürece belirtilen süre zarfında, belirtilen hizmetleri vermeyi taahhüt eder.
5.2. Netsoft müşteriye ait veri tabanı ve web sayfalarını yedeklemektedir. Ancak bu durum, verilerin doğruluğunu, güncelliğini ve verilerin eski haline getirilmesini garanti etmez. 
5.3.
 Netsoft, internet servislerini müşterilerine ve kullanıcılarına sağlayarak, kendi sistemi üzerinden büyük miktarda bilgi alışverişinin gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Netsoft, internetin özgür 
düşünceyi teşvik eden, açık ve sınırları ortadan kaldıran bir yapıya sahip olduğunu kabul etmekte ve buna saygı duymaktadır. Ancak, Netsoft servislerinin sürekliliğini ve güvenliğini sağlamak amacı ile çeşitli kısıtlamalara başvurabilir. Netsoft, bu kısıtlamalardan dolayı oluşabilecek zararlarda sorumluluk kabul etmez.
5.4.
 Netsoft'nin verdiği internet hizmetlerinin sürekliliği ve verimliliği kendi denetimi dışındaki kişi ve/veya kurumlara (Türk Telekom, Internet Servis Sağlayıcıları vb.),  bilgisayar donanımları veya yazılımları, telefon veya internet hatları gibi birçok dış etkene bağlıdır. Bu nedenle, Netsoft verdiği hizmetlerde müşterinin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayacağını, hatasız ve kesintisiz bir hizmet vereceğini garanti etmez. Netsoft sorumluluklarını yerine getirmeye özen gösteren bir kurumdur. Netsoft müşteriye sunulan hizmetin kalitesini ve sürekliliğini sağlamak için gerekli çabayı gösterecektir. Ancak Netsoft, hizmetin herhangi bir şekilde kesintiye uğramasından kaynaklanan, verilerin kaybolması, zarara uğraması, gecikmesi, yerine ulaşmaması, bilgiye ulaşılamaması (ve hizmetin kesintiye uğramasından doğabilecek diğer her türlü durumlar) nedeniyle meydana gelebilecek arıza, hata ve duraksamalardan dolayı Müşteri'nin maruz kalabileceği zarar, ziyan ve her ne suretle olursa olsun, sonuç olarak meydana gelebilecek bu tür zarar ve ziyandan sorumlu değildir. Bu sözleşme kapsamında sunulan hizmetlerden dolayı oluşacak zararlarda Netsoft'un sorumluluğu en fazla sağlanan hizmetin bedeli kadar olabilir. 
5.5.
 Alan adı alımı online gerçekleşmekte olup, tescil işlemi tamamlandıktan sonra, müşteri ilgili domain name’in tescil edildiğini https://www.domaintools.com internet adresindeki domain sorgulama bölümünden kontrol etmekle yükümlüdür. Yenileme işlemlerinde de Müşterinin kontrol etme sorumluluğu bulunmaktadır. Netsoft oluşacak aksi durumlarda sorumluluk kabul etmez. Müşteri daha önceden başka firmalar üzerinden tescil ettiği alan adını(Domain), yine kendisi takip edecek ve yenileme ücretlerini, domain hizmeti aldığı firmaya yada kişiye kendisi ödeyecektir.
5.6.
 Müşteri, aldığı hizmetten yararlanacak olan kişi/kurum iletişim bilgilerini, sipariş kaydında belirtmek zorundadır. Alınan hizmet ile ilgili tüm bilgiler ancak öncelik sırasına göre; sipariş bilgilerinde yer alan elektronik postadan ve domain name’in detayında yer alan elektronik postadan talep gelmesi durumunda karşılanacaktır.
5.7. Müşteri, bu sözleşme kapsamındaki aldığı hizmetleri kontrol panelinden Netsoft'un hiçbir onayı olmadan devredebilir. Devir işleminden kaynaklanabilecek anlaşmazlıklardan Netsoft hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  

5.8.Müşteri, Netsoft tarafından gönderilen, kullanıcı bilgilerinin ve şifrelerinin güvenliğinden sorumludur. Kullanıcı bilgilerinin kaybolması, sanal ortamda çalınması ve benzeri yöntemler ile başkalarının eline geçmesi sonucu oluşabilecek zararlardan Netsoft hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. 
5.9. Netsoft, verdiği hizmetlerde müşteri ve site ziyaretçilerine ait bilgilerin gizliliğine riayet etmeyi taahhüt eder. Bu bilgileri izinsiz kullanamaz ve başkalarına satamaz, başkalarıyla paylaşmaz.
5.10. Netsoft bir kişi veya kuruluşa hizmet vermeme hakkını saklı tutar. 
5.11. 
Müşteriler Netsoft'un hizmetlerini sadece kanuna uygun işler için kullanabilirler.
5.12.
 Müşteri, hazirwebsiteal.com üye veritabanı ve kullandığı kontrol panellerdeki bilgilerinin doğru olduğunu kabul eder. Bu bilgilerin yanlış olduğunun anlaşılması durumunda, Netsoft hizmet vermeme veya hizmetleri askıya alma hakkını saklı tutar.
5.13. Internet herkesin özgürce bilgi ve içerik paylaşabildiği bir ortamdır. Bu durum internet yoluyla elde edilecek bilgilerin doğruluğunun, güvenirliliğinin, yasalara ve genel ahlaka uygunluğunun garanti edilememesi sonucunu doğurmaktadır. Netsoft, kendisine yasal mercilerden aksi yönde talep gelmediği sürece, sistemine ulaşan bilgilerin doğruluğunu ve içeriğini kontrol etmemekte ve herhangi bir sansür uygulamamaktadır. Bu nedenden dolayı kullanıcılar, kendilerine internet kanalı ile ulaşacak bilgilerin doğruluğunu ve uygunluğunu kendileri kontrol etmek durumundadırlar. Kullanıcılar, kendilerine internet kanalı ile ulaşan bilgilerin içeriğinden ve doğru olmamasından meydana gelebilecek hiçbir zarardan dolayı Netsoft’u sorumlu tutamazlar.
5.14. Netsoft, müşterilerinin kendi servisleri kanalı ile gönderdikleri, yayınladıkları bilgileri kontrol etmemekte ve sansür uygulamamaktadır. Müşteriler, Netsoft' un servislerini kullanarak gerçekleştirecekleri aktivitelerin yasal sonuçlarından dolayı kendileri sorumludurlar. 

5.15. Netsoft site içeriği desteği vermez. Müşteri kendisine verilen yönetici şifreleri ile Müşteri kontrol panelinden kendi sitesinin içeriğini kendi güncelleme yapması gerekmektedir.  

5.16. Netsoft sunucuları üzerinde bulunan ve tamamiyle müşterilerine ait olan; yayın, döküman, yazılım ve çoklu ortam (multimedya) içerikten içeriğinden ve bu tarz içerik ve yayınların getireceği yasal yükümlülüklerden Netsoft sorumlu değildir

5.17. Netsoft hiçbir şekilde websitelerinin ve yazılımlarının kaynak kodlarını Müşteriye vermez.

5.18. Netsoft hazirwebsiteal.com adresinde yayınlanan ve müşteri tarafından alınan web websitelerinin FTP şifrelerini,sunucu ya da panel bilgilerini ve yazılım dosyalarını müşteriye vermez. Müşteri kendi sunucularında bu yazılımları barındıramaz.Müşteriye tahsis edilen email hesaplarının kotaları hesap başına 50MB'tır ve Netsoft gerektiğinde bu kotayı değiştirme yetkisine sahip olacaktır.

5.19. Netsoft hazirwebsiteal.com üzerinden sipariş verilen websiteleri için kişiye özel yazılım geliştirme (EKlenti,script v.b.) yapmaz ve müşteri yalnızca hazır sistemi kullanacağını kabul ve beyan eder.

5.20. hazirwebsiteal.com üzerinden alınan alan adları istenirse başka bir firmaya taşınabilir ancak müşteri bu durumda hazirwebsiteal.com dan almış olduğu websitesi hizmetini durdurmuş sayılacaktır. Alan adı taşınması durumunda müşteriye kaynak kod, yazılım dosyaları ve herhangi bir belge verilmeyecektir ve hizmet durdurulacaktır.

5.21. hazirwebsiteal.com üzerinden alınan websiteleri için farkını ödeyerek alt paketten üst pakete paket değişikliği yapılabilir ancak üst paketten alt pakete geçiş yapılamayacaktır. Paket değişikliklerinde sitenin ilk yayına açıldığı tarih baz alınacaktır. Sonraki paket yenilemesi yine sitenin ilk yayına açıldığı tarih kabul edilecektir. Sitenin süre bitimine son 3 ay kala paket değişikliği yapılamayacaktır.

Netsoft istediği zaman paket değişikliği politikasını değiştirebilir. Müşteri bunu kabul ve taahhüt eder.

5.22. Müşteri hazirwebsiteal.com adresinden sipariş verirken bildirdiği tüm bilgilerin doğruluğunu kabul ve beyan eder. Netsoft Müşterinin ödeme bildirimlerini bu bilgilere göre yapacaktır. Bildirimlerin ulaşmamasından kaynaklanan her türlü zarardan Netsoft sorumlu değildir.

 

 6. Bildirimler
 
6.1.
 Netsoft, müşteriye yapacağı her türlü bildirim için, öncelikle müşterinin kayıt işlemi esnasında bildirdiği e-posta adresini kullanacaktır. Bu adresin geçerli bir adres olması konusundaki sorumluluk müşteriye aittir. Bildirilen adres bilgilerinin yanlış, eksik veya güncel olmamasından dolayı oluşacak zarar sebebiyle Netsoft hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. 

7. Gerçekleştirilmesi Yasak Aktiviteler 
7.1.
 Gerçekleştirilmesi Yasak Aktiviteler  maddesinin alt başlıklarında tanımlanan aktivitelerin gerçekleştirilmesi kesinlikle yasaktır. Bu ana başlık altındaki tüm alt maddeler kötü kullanım kapsamındadır. Netsoft, bu aktiviteleri gerçekleştiren müşterilere ait servisleri durdurma, sınırlandırma veya tamamen sonlandırma hakkını saklı tutar. 
7.2. Spam gönderimi yapılamaz. 
SPAM, alıcının isteği dışında toplu ve/veya ticari amaç taşıyan mesajların internet yolu ile gönderimidir. SPAM gönderimi, Netsoft' a olan güveni zedelediği gibi, aynı zamanda Netsoft'un sunucularında aşırı yüklenmelere sebep olarak, müşterilere sağlanan servislerde aksamalara ve/veya sorunlara neden olabilmektedir. Netsoft servisleri kullanılarak spam email ve SMS gönderimi yapılamaz. 
7.3.
 T.C. yasaları çerçevesinde korunan fikirler, sanat eserleri, markalar, telif/copyright hakları, patent hakları ve ticari sırlar gibi kişi ve/veya kurumlara ait özel haklar aleyhinde hareket edilemez. Yazılım korsanlığı, lisanssız yazılım kullanımı, warez siteler ve Türkye Cumhuriyeti yasaları kapsamında suç teşkil edecek davranışlar yanı sıra, kişisel haklara ve özel hayata tecavüz içeren davranışlar sergilenemez. 
7.4.
 Netsoft'un servis ağını veya buna bağlı diğer ağ, sistem, servis ve/veya cihazların kullanımlarında aksamaya sebep olacak aktiviteler yapılamaz. 
7.5.
 Kamu tarafından kabul görmüş genel ahlak ve geleneklere aykırı davranışlar gerçekleştirilemez ve/veya buna aracı olunamaz. 
7.6.
 3. şahıs ve/veya kurumlara karşı saldırgan ve tehditkar davranışlar kabul edilemez. 
7.7.
 "Hacking" veya "hacker" olarak tanımlanan davranışlar sergilenemez, başkalarına ait servislere yetkisiz bir biçimde ulaşılamaz. 
7.8.
 Netsoft müşterilerinin, kişisel ve/veya kurumsal itibarlarına ve saygınlığına zarar verecek davranışlar sergilenemez. 
7.9.
 Yürürlükteki T.C. yasalarına aykırı hareket edilemez. 
7.10.
 Müşteri,
  yasak aktiviteler kapsamında ortaya çıkacak tüm zararları karşılamak zorundadır.  

8. VPS, Sanal Sunucu, Co-Location, Dedicated Sunucu Kullanımı
8.1. 
7. maddede, Gerçekleştirilmesi Yasak Aktiviteler başlığı altında tanımlanan işlemlerin gerçekleştirilmesi, hangi ad ve kapsamda olursa olsun sunucular (server) için de geçerlidir ve yasaktır. Yasak olduğu beyan edilen eylemlerin kısmen veya tamamen gerçekleşmesi durumunda Netsoft, bu aktiviteleri gerçekleştiren müşterilere ait servisleri durdurma, sınırlandırma veya tamamen sonlandırma hakkını saklı tutar. 
8.2. Hizmeti kullanan müşterilerin sunucu üzerinde gerçekleştirdiği eylemlerin sunucudaki ve/veya diğer sunuculardaki müşterilerin güvenliğini kısmen veya tamamen tehdit etmesi ya da aldıkları hizmete zarar vermesi durumunda tüm sorumluluk sunucu hizmetini alan müşteriye aittir. Bu tür durumlarda Netsoft, bu aktiviteleri gerçekleştiren müşterilere ait servisleri durdurma, sınırlandırma veya tamamen sonlandırma hakkını saklı tutar.

8.3. Netsoft, sunucunun fiziki şartlarda sağlıklı olarak çalışmasını sağlar. Ancak doğal afet, sel, deprem, yangın, patlama, terör saldırısı vb ile sorumluluğu müşteriye ait olan donanım ve yazılım özelliklerinden kaynaklanan ya da Türk Telekom nedeniyle  internet erişiminde ve ilgili altyapılarda oluşacak kesinti ve aksamalardan kesinlikle sorumlu değildir. Bu tür bir olumsuzluğun yaşanması durumunda sunucu hizmeti alan müşteri herhangi bir hak iddia edemez.   
8.4. 
Netsoft, kendi sorumluluğunda bulunan donanım ve yazılım ürünlerinde meydana gelecek hataları giderir ancak sunucu hizmetini alan müşterinin kullanımından veya sorumluluğundaki yazılım, donanım ürünlerinin özelliklerinden, üreticisinden, geliştiricisinden veya kullanım biçiminden kaynaklanan her türlü hatada müşterinin kendisinin, diğer müşterilerin ve üçüncü şahısların görebileceği zararlarda sorumluluk kabul etmez. Bu konudaki her türlü maddi, manevi sorumluluk sunucu hizmetini alan müşteriye aittir. Netsoft'un bu türdeki arızaları giderme zorunluluğu da yoktur. Ancak talep edilmesi halinde konuyla ilgili yapılması gereken işlemi “Ek Hizmetler” kapsamında değerlendirerek ücreti mukabili giderebilir.

9. Sözleşmenin Sonlanması, İptal ve İade 
9.1.
 Netsoft, tüm müşterilerine karşı büyük sorumluluklar taşır. Netsoft sorumluluklarını yerine getirmek için müşteriye 5 işgünü önceden yazılı bildirim yaparak, bu sözleşmeyi sebep göstermeden sonlandırabilir. Bu durumda, müşterinin Netsoft'a ödemesini gerçekleştirdiği, ancak kullanımı gerçekleşmeyen servislerle ilgili ücretler, müşteriye 30 işgününde iade edilir. 
9.2.
 Müşteri bu sözleşmede belirtilen şartları ihlal ederse, Netsoft, müşteriye sağlanan servisleri önceden haber vermeden sonlandırabilir ve sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih edebilir. Bu durumda, müşterinin önceden ödediği ücretlerin iadesi gerçekleştirilmez. 
9.3.
 Yeni başlatılan veya süresi dolan servislerle ilgili ücretlerin müşteri tarafından ödenmemesi durumunda, Netsoft, servisleri ve sözleşmeyi sonlandırabilir. Bu durumda, müşterinin önceden ödediği ücretlerin iadesi gerçekleştirilmez ve müşteri herhangi bir hak talebinde bulunamaz.
9.4.
 Müşteri dilediği anda, 5 işgünü önceden faks, posta ve/veya e-posta yolu ile haber vererek sözleşmeyi sonlandırabilir. Bu durumda müşterinin önceden ödediği ücretlerin iadesi gerçekleştirilmez. Ancak müşteri sözleşme sonuna kadar ödemeyi taahhüt ettiği ve henüz ödemediği ücretleri ödemek durumundadır. 
9.5.
 İade Garantisi 
Netsoft hizmet kalitesine güveniyor ve müşterilerini memnun edebileceğine inanıyor. Bunun göstergesi olarak yeni servis alan müşterilerine sebep göstermeksizin satın alma tarihinden itibaren 14 gün koşulsuz tam ücret iade garantisi vermektedir. Müşterilerimiz adına satın alınan domain name(alan adı), SSL sertifikası gibi ürün veya servisler bu uygulama dışında tutulmaktadır. İade garantisi kapsamındaki  ürün veya servislerimiz ilgili sayfalarda “iade garantisi” ibaresi ile belirtilmektedir, bu ibarenin bulunmadığı ürün veya servislerimiz için iade yapılmaz. Bu uygulamadan faydalanmaya karar veren müşteri, isteklerini (e-mail veya fax) olarak bildirmelidir, bununla birlikte ilgili servis faturasının iadesi veya iade faturasının düzenlenmesi gerekir. Netsoft iade işleminin kesinleşmesini müteakip, 15 işgününde müşterisine iade tutarını ödemektedir. Netsoft, bu garantiden faydalanan müşterilere, yeni servis satışı yapmama hakkını saklı tutar. 
9.6.
 Netsoft Servis Kullanım Sözleşmesine aykırı davranışlardan dolayı servisleri sonlandırılan müşteriler iade garantisinden faydalanamaz.  

10. Ücretler ve Ödeme 
10.1.
 Müşteri ödemelerini belirlenen dönemlerde yapmalıdır. Domain tescil ve yenileme hizmeti dışındaki ödemelerin zamanında yapılmaması durumunda Netsoft; faks, telefon, posta ve/veya e-posta yolu ile ödeme bildiriminde bulunur. Bu bildirimden sonraki 5 iş günü içinde ödeme yapılmaması durumunda Netsoft, Müşteri’nin hesabını kapatma ve sözleşmeyi fesih etme hakkını saklı tutar. Domain ödeme tarihlerinin takip sorumluluğu müşteriye ait olup, zamanında ödemesi yapılmayan alan adı kapanacaktır. Alan adı ödemesinin gecikmesinden kaynaklanabilecek tüm zararlardan müşteri sorumludur. 
10.2.
 Müşteri servis kullanım ücretlerini kullanım dönemi başında peşin olarak öder. 
10.3.
 Netsoft servis ücretlerinde değişiklikler yapma hakkını saklı tutar. Bu değişiklikler internet sitesi ve/veya e-posta yolu ile müşteriye bildirilecektir. Müşteri, Netsoft'un belirleyeceği ücret tarifesi üzerinden ödeme yapmayı kabul eder. 
10.4. Müşteri, aldığı hizmetlere ilişkin oluşan limit aşımları ile ilgili ücretleri, Netsoft'un eklentiler sayfasında belirlenen fiyatlar üzerinden ödeme yapmayı kabul eder.
10.5. Kullanılan Promosyon kodları yalnızca kullanım dönemi içerisinde geçerlidir. Hizmet yenilemesinde normal paket ücreti ödenecektir.


11. Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri
11.1. İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Kayseri  Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.